sâmbătă, 2 februarie 2008

Zbor !


Simt o caldura puternica ce-mi izvoraste de undeva din zona pieptului, in sfarsit zambesc! Nu stiu exact care e cauza, dar m-am linistit dupa multa vreme, sunt din nou un copil care se bucura de tot ce ii apare in cale. Am energie maxima si simt ca sunt in stare sa misc muntii din loc. Imi place imaginea asta a mea, as vrea s-o pastrez pentru vecie. Imi dai voie?

Regret clipele de indoiala din ultima vreme, tot ce mi se intampla e exact ce mi-am dorit, toate visele mele sunt AICI, ma asteapta sa le gust din plin. Si asa voi face. Ma intreb daca esti si tu fericit. As vrea sa iti pot da macar o bucatica din tot ceea ce am eu acum. Merita sa vezi cum e sa simti ca poti pluti. Vrei un motiv? Pentru ca traiesti ! Pentru ca vrei si pentru ca reusesti sa iubesti. Pentru ca eu ma gandesc cu drag la tine, oricine ai fi, si pentru ca maine e o noua zi in care sper sa iti pot arata asta. Nu, nu m-am schimbat, sunt tot eu, Fadia, numai ca tu nu ai avut timpul si rabdarea necesare pentru a ma descoperi cu adevarat. Da, asta sunt eu, priveste-ma in ochi si vei sti ca nu te mint.

Totul mi se intampla cu un motiv si stiu ca El are planuri mari cu mine, simt asta in fiecare dimineata cand vad soarele. E ceva in interiorul meu care imi spune mereu ca totul va fi bine.

E bine sa ai prieteni, iar daca ai impresia ca ei nu exista in viata ta, te inseli ! O spune asta o persoana care a repetat obsesiv de-a lungul timpului ca nu are pe nimeni in jurul sau. M-am inselat. Un prieten e cel care te suna la momentul perfect, cand tu esti undeva intre depresie si melancolie, si reuseste sa te faca sa zambesti, fara sa-i fi cerut asta. Un prieten e cel care iti intinde o mana sau iti zambeste atunci cand in sufletul tau e un strigat mut dupa ajutor. Un prieten... esti tu !

Am tot ce imi doresc, sau macar pot visa la absolut tot ce vreau sa ating. E sublim... Mi-e dor de mare si vreau o pisica. Imi place cand ma saruti pe gat si cand ma alinti. Ma simt... asa cum nu m-am mai simtit demult. Pot zbura !

Niciun comentariu: